top of page
IMG-6943_edited.jpg

רוני ליף

הידרתרפיסטית ומומחית בשחיה שיקומית

מטפלת מוסמכת ובעלת מתחם Water Clinic

תמיד אהבתי מים,

את חווית המים הראשונה שלי אני זוכרת כילדה קטנה השוכבת

על רצועת החוף בים, עם האוזניים במים, נהנית מרחש הגלים

ופשוט מתנתקת, ביליתי  שעות בים ובבריכה כשאני צוללת, שוחה,

משחקת ומתנתקת מהרעש וההמולה.

מאחורי 18 שנות טיפול רצוף בארץ ובח"ל, אני מלווה פרוייקטים של פתיחת מתחמי טיפול במים ומלמדת הידרותרפיה בחו"ל (אפריקה, פורטוגל, הונגריה, ברזיל).

אני עושה שימוש בטכניקות שונות אותן למדתי ממיטב המטפלים המקצועיים בארץ ובעולם. משלבת בדרכי הטיפולית טיפולים במרחב הבריכה, בה המים חמים ובמרחב של חשיפה למי קרח, לעיתים משלבת בין שני העולמות, בהתאם לצורך של מטופליי.

לקליניקה מגיעים על בסיס יומיומי תינוקות,ילדים ומבוגרים.

את התמחותי המקצועית רכשתי וביססתי בבריכת "ספיבק", במרכז לנכים שברמת גן, עם אוכלוסיות בעלות נכויות ומוגבלויות. בהמשך, בחרתי להיחשף גם לפן החוויתי של עבודה במים, והצטרפתי לצוות הקסום של בריכות "סתלבט על המים" כשבמקביל הייתי גם צלמת תת ימית ב'ריף הדולפינים' שבאילת.

אהבתי הגדולה הינה עבודה שיקומית במים. כרקדנית צעירה חוויתי פציעת ספורט קשה בברך על במת המחול, ואני מכירה היטב את הפן השיקומי גם מן הצד של המטופל. שיחזרתי רצועה צולבת קדמית בברך , עברתי טיפולי פיזיותרפיה והידרותרפיה אינטנסיביים והיום אני רצה, קופצת, רוקדת ושוחה כבעבר. אין לי ספק כי הפציעה והשיקום האישי שלי הביאו אותי לבחור לעסוק בתחום השיקומי כדי להביא את מטופלי השונים לשוב לתפקוד וגם לחזור לפעילויות הספורט שפציעתם מנעה מהם לעשות.

אני מאמינה בטיפולים במים בתרומה שלהם ובהשפעתם להרגיע, לשקם, לחזק, לשפר טווחי תנועה, להרפות מתח ,להוריד טונוס ,לשחרר ולהשיב לגוף ולנפש בריאות איתנות ויציבה.

אני מאוהבת בעבודה שלי. כיף לי לקום בבוקר ולקפוץ למים במתחם שהקמתי במרחב טבעי וירוק, ולהעניק לעוד ועוד אנשים את ההזדמנות להירפא ולהפיק את המיטב ממה שלמים יש להעניק.

הכשרות מקצועיות נוספות:

קורס Liquid Flow  -  קורס המתמקד בליווי רגשי במים.

קורס Aqua Streach - שחרור פאשיאלי במים. 

בוגרת קורס החייאה  

מצילה – בוגרת קורס מצילי בריכה

מדריכת שחייה 

בוגרת קורס צלילה 2 כוכבים

בוגרת קורס צלילה חופשית

השכלה:

בוגרת B.Ed מכללת זינמן לחינוך גופני ולספורט במכון וינגייט,

התמחות במגמת שיקום נכים והידרותרפיה. 

בוגרת קורס "מנהלים בכושר" - מינהל עסקים למועדוני ספורט וכושר במכללה לחינוך גופני ולספורט ע"ש זינמן במכון וינגייט.    

מאמנת מנטאלית לספורטאים, Skills, הקריה האקדמית אונו

Master FTC Mental Coach

פרקטישינר NLP, מכללת Ambition

מטפלת מוסמכת בשיטת Jahara

WaterDance Practitioner By WABA

מדריכה להפעלת פעוטות במים, אילן מרכז ספורט לנכים בית ספר להשתלמויות, וינגייט מטפלת בכירה בשיאצו, מכללת תמורות

כתבו עלי :

"המים זורמים. לעולם לא חוששים מחלוקה, כי בבוא העת ישובו ויתאחדו. הם יכולים להיות מרגיעים, מנחמים ומטהרים. ואף גדולים, עצומים ובעלי כוח. טבעם יציב. הם נאמנים לעצמם. במעמקי האגמים , במחשכי האוקיינוסים , שם נשמרים כל סודותיהם. הם מסוכנים ומסתוריים. המים לא יודעים פחד. הם יפרצו תמיד קדימה ומטה, מכל גובה. הם יפלו ולא יפצעו. יהיה מצבם אשר יהיה, המים יחפשו תמיד את המישור המתאים להם משיניחו להם. בלי מים, אין קיום, לשום צמח ולשום יצור חי אחר. הם יכולים להיות דוממים לחלוטין, ובתוף השקט הזה לשקף ולהפליא את הרקיע. הם שקופים, צחים ואינם צריכים לא קישוט ולא התעצמות".

bottom of page