טיפולים אישיים / זוגיים

ווטסו הינה שיטת טיפול המשלבת מים חמים ושיאצו. מסאז' ותרפיה בתנועה בסביבה מימית חמה ונעימה. הגוף צף ונמתח, כאשר לחיצות שיאצו מנענעות ומשחררות את הגוף. הנפש נרגעת והשרירים משתחררים, מתח ולחץ נשטפים במים ומכאוב מוצא מרגוע. גמישות הגוף הטבעית מתגלה מחדש.

העדר כוח משיכה והעדר עומס על הגוף, מתירים לעמוד השדרה ושרירי הגוף תנועות אשר בדרך כלל אינן ניתנות לביצוע על שולחן או מזרון. אדם שעובר טיפול וואטסו חש גמישות וחופש תנועה, תחושה המשרה עליו חופשיות והתרוממות הרוח.

WATSU

WaterDance תראפיה תת מימית הממזגת את עולם התנועות של הוואטסו, אייקידו ושיאצו עם תנועות בעלי החיים הימיים. הזרימה האינסופית הנוצרת מתנועות המטפל והמטופל, מתפתחת לריקוד במים. מכל אלה צומחת חוויה מדיטטיבית עמוקה המביאה לרגיעה פיזית ונפשית. 

בשיטת הטיפול (WaterDance) ההתרחשות האמיתית היא מעל ומתחת למים, כשהמטפל מתמזג באופן מוחלט עם נשימת המטופל ומשקיע אותו בעת הנשיפה מתחת לפני המים, תוך שהוא קשוב ליכולות ולמגבלות של נשימתו. (למטופל מולבש קליפס לאף, למניעת חדירת מים), נוצרת חווייה עמוקה, עצמתית ומשתנה מטיפול לטיפול.

בסוג טיפול זה מומלץ לעשות סדרת טיפולים, ההולכת ומעמיקה ממפגש למפגש.טיפול זה יכול להיות משלים לטיפול גופנפש או להוות תחליף אלטרנטיבי לבעיות חרדה, מתח, חוסר שקט ולחץ. אין צורך בכישורי צלילה מיוחדים, כל אחד יכול לחוות אפילו במפגש הראשון.

טיפול waterdance אורך 50 דקות ומומלץ לכל אדם המעוניין לחוות חוויה מיוחדת ולהיפגש עם השקט שבמעמקי הנפש.

WATERDANCE

ג'הארה ,שיטת טיפול במים חמים המבוססת על יציבה נכונה וטיפוח המודעות הגופנית על ידי שימוש ב "כוח העדין של המים". שיטת ג'הארה פותחה בשנת 1996 על ידי מריו ג'הארה, מטפל שיאצו בכיר שהכניס את עבודתו היבשתית אל תוך המים.

התנועה במים מעגלית ומתמשכת לכיוון הראש של המטופל תוך כדי יצירת התארכות הדרגתית של עמוד השדרה. מטרת הטיפול להפחית את הלחץ מהמפרקים ולסייע בהתארכות עמוד השדרה, ריווח המרווחים הבין חולייתייים, ויצירת התרחבות.
השימוש במצוף מתחת לברכיים מאפשר ציפה בתנוחת גוף נכונה ותמיכה בגב התחתון. המצוף מתחת לברכיים משחרר את ידיי המטפל/ת לביצוע לחיצות עדינות המבוססות על נקודות שיאצו תוך כדי מתיחות עדינות ושחרור מפרקי הגפיים.

טיפול ג'הארה משלב תרגילים אקטיביים שמטרתם לפתח חוש קינסטטי בריא (דגש על מנח גוף נכון). התרגילים האקטי

המים מסייעים לחזק את שרירי המרכז (שרירי הליבה) תוך כדי יצירת תנועה זורמת המאותגרת על ידי כוח העילוי של המים. הדגש הוא על התאמת התרגילים למשימות יומיומיות במטרה לשפר תפקודים מחוץ למים.

פיתוח המודעות הגופנית הינו מרכיב מרכזי בטיפולי ג'הארה, המאפשר בטיחות בטיפול ומשלב אתגר והנאה גם יחד. המפתח של השיטה הוא לטפל באופן יעיל ויצירתי ובהתאמה לצרכים של כל מטופל ומטופלת. הטיפול מתבצע באיטיות ובכוונה ליצירת התרחבות תוך כדי יצירת קשר והקשבה למנח הגוף והשלד.

JAHARA